Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dostałeś mandat karny? Sprawdź, bo może być to wyłudzenie

Facebook Twitter

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega przed fałszywą korespondencją informującą o ukaraniu mandatem karnym wraz z wezwaniem do dokonania płatności za wykroczenie drogowe.

Fot. gitd.gov.pl

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przypomina: Centrum Automatycznego. Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie wysyła wezwań z danymi do opłacenia mandatu karnego. Pierwsza korespondencja z systemu CANARD wysłana do właściciela pojazdu nie jest jeszcze mandatem. Najpierw otrzymuje się odpowiednie formularze, które trzeba wypełnić, by ustalić przebieg zdarzenia.

Jedynie mandat karny jest podstawą do uiszczenia grzywny za popełnione wykroczenie i może być nałożony wyłącznie w przypadku wyrażenia zgody na jego przyjęcie przez sprawcę naruszenia. Warto więc uważnie czytać odbieraną korespondencję, a w przypadku wątpliwości skontaktować się z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

W przypadkach budzących wątpliwości prosimy o kontakt z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Dedykowany adres skrzynki e-mail CANARD to: canard@gitd.gov.pl. Zachęcamy również do kontaktu z infolinią (22) 220 45 00, która dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024