Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Michał Urgoł prezydentem Jastrzębia-Zdroju. „Tak mi dopomóż Bóg”

Facebook Twitter

Już nie elekt a prezydent. Michał Urgoł złożył ślubowanie i stał się pełnoprawnym prezydentem Jastrzębia-Zdroju. Zastąpił na tym stanowisku Annę Hetman, która rządziła miastem przez dwie kadencje.

Michał Urgoł

Tak mi dopomóż Bóg

– z tym dodatkowym zdaniem podczas ślubowania Michał Urgoł rozpoczął kadencję prezydenta Jastrzębia – Zdroju. Nowy prezydent w drugiej turze wyborów otrzymał 54,75% głosów.

Stres jest, ale on mobilizuje do działania

– mówi prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Michał Urgoł: Trudno, żeby nie było stresu, chyba każdy w takiej sytuacji przeżywałby stres. Ale to są takie bardzo pozytywne emocje. Są zupełnie inne niż w kampanii wyborczej. Teraz już wiedząc, jaki jest ten wynik, mając za plecami tę ilość głosów ludzi, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Zupełnie inaczej ten stres jest odczuwalny. Ale jest. Oczywiście, że jest.

Ostatnie dni to wiele spotkań, przyznaje nowy prezydent.

Michał Urgoł: Miałem nadzieję odpocząć zaraz po wyborach, ale sprawa okazała się ogólnopolska i policzyłem, że w ten poniedziałek i wtorek po wyborach udzieliłem siedemnastu wywiadów. Proszę sobie wyobrazić, jaka to ilość pracy i wysiłku przez te dwa dni.

Radio 90: Ma pan wprawę już teraz.

Michał Urgoł: Teraz jest łatwiej. To na pewno. Natomiast tak, były rozmowy, były też jakieś wspólne spotkania, podziękowania, bo przecież mnóstwo osób zaangażowanych w kampanię, nie było czasu na odpoczynek. Udało się odpocząć teraz w ten weekend majowy i troszeczkę naładować akumulatory.

Jak będzie wyglądała polityka personalna. Mogę podać jedno nazwisko wiceprezydenta, kolejny jeszcze nie jest wybrany – słyszymy od prezydenta.

Michał Urgoł: Na pewno trzeba się przyjrzeć sytuacji, w jakiej znajduje się miasto. To są spotkania z naczelnikami, spotkanie ze skarbnikiem. Z panem sekretarzem już rozmawiamy. Trzeba zrewidować to, co jest i na tej podstawie podejmować decyzje. Na pewno będzie 2 wiceprezydentów. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że już z jednym z kandydatów mamy uzgodnione stanowisko wiceprezydenta. Jest to pan Grzegorz Dulemba i nie ukrywam tego. Natomiast szukam cały czas osoby merytorycznej na stanowisko drugiego wiceprezydenta.

Tuż po ślubowaniu Urgoł w krótkim wystąpieniu naszkicował przed obecnymi najważniejsze działania, swoje najbliższe działania. Jak mówi w rozmowie z Radiem 90, w pierwszej kolejności zacznie od zrewidowania finansów miasta.

Michał Urgoł: Nie chciałbym zdradzać. Tak jak mówię, stan finansów też jest bardzo istotny. Od tego musimy zacząć. Na pewno trzeba po zimie ruszyć z naprawami dróg, bo to, co najczęściej mieszkańcy powtarzają, wysyłają mi w prywatnych wiadomościach – to zdjęcia dziur w centrum i na obrzeżach miasta.

Była prezydent miasta, Anna Hetman również podczas pierwszej sesji złożyła ślubowanie. Została radną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024