Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS ROW Rybnik będzie grał w Niedobczycach

Facebook Twitter

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik już wiedzą gdzie będą rozgrywały mecze ekstraligowe. Przypomnijmy, licencji nie otrzymał obiekt w Kamieniu, gdzie do tej pory grały swoje spotkania. Nie udało się także z powodu "obłożenia" stadionu miejskiego przy ulicy Gliwickiej, gdzie mecze rozgrywają żużlowcy i piłkarze ROW-u, otrzymać zgody na występy na tym obiekcie.

Stadion, który otrzymał licencję i gdzie występować będą rybniczanki w tym sezonie to stadion Rymera Niedobczyce. Jak ocenia to rozwiązanie trener TS ROW-u, Łukasz Wojtala:

Szczerze powiedziawszy, pół żartem, pół serio, nam się troszeczkę łatwiej i lepiej grało na wyjazdach, więc możemy powiedzieć, że ten obiekt w pierwszej rundzie będzie dla nas obiektem wyjazdowym, natomiast będziemy się starać, żeby jedną jednostkę treningową w tygodniu mieć na obiekcie meczowym i zrobić wszystko co w naszych siłach, żeby jednak to boisko było dla nas odpowiednie, szczęśliwe i zostawały tam punkty.

To dobry stadion – dodaje trener Wojtala:

Jeśli chodzi o murawę to nie ma zastrzeżeń, bo w całym Rybniku z tego co się orientuje, te płyty są na bardzo fajnym, wysokim poziomie. Natomiast jeśli chodzi o szatnię, to tak naprawdę potrzeba nam troszkę przestrzeni, żebyśmy mogli się spokojnie przygotować do meczu, wyjść i pokazać na boisku. Większość boisk jest taka sama, dwie bramki – i to nam wystarczy, żeby pokazać swoje umiejętności.

Radio 90: Miejsce dla kibiców też będzie

Dokładnie, to też jest fajny aspekt, bo tych trybun jest zdecydowanie więcej, oprócz siedzących są też miejsca stojące. Jak będą wszystkie siedzące wypełnione, to będę bardzo zadowolony.

Obiekt w Niedobczycach dobrze ocenia także piłkarka TS ROW-u, Patrycja Matla:

Niedobczyce znam dobrze, mam tam okazje prowadzić akademię, także jest to gdzieś tam znajome miejsce dla mnie. Myślę, że dość fajny obiekt. Dobrze, że to skończyło się w taki sposób, że mamy gdzie grać. Szkoda Kamienia, ale myślę, że tam też będziemy dobrze się prezentować.

Jak dowiedziało się Radio 90, być może w przyszłym sezonie zespół powróci do Kamienia. Jeżeli Rybnik znajdzie w przyszłorocznym budżecie środki, to tamtejszy obiekt ma zostać przystosowany do rozgrywek na szczeblu ekstraligi a wykonane tam prace mają pozwolić na uzyskanie licencji i grę na tym stadionie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj