Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie z wodzisławskich szkół wciąż bez lekcji pływania

Facebook Twitter

Mowa o dwóch basenach: w Szkole Podstawowej nr 3 i w Zespole Szkół Technicznych. W naszej redakcji odebraliśmy telefon od jednej z mam zaniepokojonej tym, że pływalnia przy SP 3 jest nieczynna: "Zajęcia nie odbywają się tam od listopada ubiegłego roku". Sprawdzamy ten temat.

Jak usłyszeliśmy od naszej słuchaczki:

Najpierw wykryto tam bakterię, potem był lockdown, a teraz pomimo, że dzieci wróciły do szkoły, do rodziców dotarła informacja, że basen jest nieczynny do odwołania. A przecież budynek jest po termomodernizacji, więc powinien tętnić życiem…

Jak dowiaduje się Radio 90 sprawa jest dużo poważniejsza, doszło do awarii części instalacji i filtrów. W tej chwili w szkole czekają na projekt i kosztorys, bo instalacja musi zostać wymieniona. Najpóźniej do końca tego roku prace powinny się zakończyć, ale być może uda się zrobić to szybciej i wtedy dzieci wrócą tu do pływania.

Zamknięcie basenu nie jest spowodowane więc obostrzeniami związanymi z koronawirusem. Kiedy w 2018 roku przeprowadzano termomodernizację całego budynku szkoły, na basenie wymieniono tylko system wentylacyjno-grzewczy i wykafelkowano ściany, natomiast nie prowadzono prac w niecce basenu.

Z powodu inwestycji nie działa też basen w wodzisławskiej budowlance, szkoła zostanie podłączona do sieci ciepłowniczej. Pływać będzie tu można prawdopodobnie od połowy października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj