Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ukradli towar ze sklepu w Ustroniu. Trafili do policyjnego aresztu

Facebook Twitter

Niedługo cieszyli się wolnością sprawcy rozboju w Ustroniu, są już w tymczasowym areszcie. Policjanci zatrzymali dwie osoby, który w ubiegłym tygodniu dokonali kradzież w jednym ze sklepów, grozili także interweniującym ekspedientkom.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Mężczyzna i kobieta wspólnie „robili zakupy” w jednym ze sklepów na terenie Ustronia. 18-latka zapakowała artykuły spożywcze oraz alkohol do dwóch reklamówek, a następnie wybiegła ze sklepu i przekazała jedną z nich swojemu znajomemu. Natychmiast zareagowały pracownice sklepu, które wybiegły za złodziejką. Kobiety ujęły 18-latkę, ale wówczas wrócił 26-latek, pomagający jej w kradzieży. Mężczyzna ukrył skradzione przedmioty w zaroślach a potem zaczął bić ekspedientkę, groził jej także nożem. Gdy młoda kobieta wyswobodziła sia sama także zaatakowała. Potem para rzuciła się do ucieczki.

Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci szybko zatrzymali sprawców, odzyskali także skradziony towar. Przestępcy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzut kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura. To przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj