Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Raciborska w Gorzycach zostanie ponownie zamknięta dla ruchu

Facebook Twitter

O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, w najbliższą sobotę (28.09.), drogowcy będą kłaść warstwę ścieralną asfaltu na modernizowanej jezdni. Zamknięcie drogi oznacza też czasową zmianę w kursowaniu autobusów komunikacji powiatowej. Wykonanie nawierzchni ścieralnej to jeden z ostatnich elementów inwestycji rozpoczętej w kwietniu.

www.powiatwodzislawski.pl

Remont obejmuje przebudowanie drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. W sobotę droga na jeden dzień zostanie zamknięta po to, by wykonać nawierzchnię ścieralną jezdni na całej jej szerokości, tj. bez tzw. szwu, który często jest najsłabszym technologicznie elementem. Stanie się tak, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (brak opadów).

Z powodu przewidywanego zamknięcia autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów w sobotę 28 września kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem miejscowości Bełsznica. W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Natomiast przystanek w Rogowie zostanie przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj