Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uniwersytet Ekonomiczny jest potrzebny w Rybniku

Facebook Twitter

Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego jest potrzebny w Rybniku, jak i w całym regionie. "Rozwój potrzebuje jednak większego wsparcia" - mówił podczas święta wydziału Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jak widzi dalszy rozwój wydziału w Rybniku?

Wydział w Rybniku jest potrzebny temu regionowi, miasto o takich aspiracjach jak Rybnik bez wyższej uczelni nie będzie mogło się rozwijać. My jesteśmy wdzięczni za to, co miasto dla nas zrobiło przez lata, jeszcze z inicjatywy ś.p. Prezydenta Fudalego. Natomiast trzeba mieć świadomość, że edukacja kosztuje i musimy liczyć się z tym, że rozwój tego ośrodka będzie wymagał nakładów ze strony miasta, ze strony samorządu województwa, państwa. Liczymy też na większe zaangażowanie firm, które działają w subregionie, że będą rozwijać współpracę, np. studia podyplomowe, wspólne projekty.

Dziś miasto Rybnik przekazuje dotację na uczelnię w wysokości kilkuset tysięcy złotych, z Wydziałem Biznesu, Finansów i Administracji współpracuje Jastrzębska Spółka Węglowa. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu Finansów i Administracji:

Mając świadomość tego, że dużo się zmienia w ostatnich latach, jeżeli chodzi o uwarunkowania prawne i finansowe, staramy się uzyskiwać maksimum efektu przy relatywnie niewielkich nakładach ekonomicznych. Nie dałoby się tego uzyskać, gdyby nie dobra wola wielu osób i gdyby nie wsparcie. Czego życzyć? Rozwoju, nie gwałtownego, systematycznego. Minęły czasy, kiedy oczekiwano tłumów, stabilny wzrost jest jak najbardziej pożądany. Życzyć, żeby ta nowa ustawa stworzyła nam takie możliwości, abyśmy mogli przejść następne szczeble.

Na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego kształci się 300 studentów:

Z okazji święta Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku wykład wygłosił dr Tomasz Rożek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022