Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urzędy mają problemy ze skanowaniem odcisków palców mieszkańców starających się o nowe dowody osobiste

Facebook Twitter

Urzędy mają problemy ze skanowaniem odcisków palców mieszkańców starających się o nowe dowody osobiste. Te różnią się od dotychczasowych między innymi w warstwie elektronicznej, mają się w nich znaleźć odciski palców właściciela dokumentu.

Nowe dowody osobiste obowiązują od poniedziałku (08.11.) i od tego czasu są kłopoty – przyznaje Andrzej Mizioch naczelnik wydziału spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Rybniku:

Andrzej Mizioch: Mamy problemy, które są na bieżąco rozwiązywane. Problemy występują nie z rejestrem dowodów osobistych tylko np. z błędem połączenia, ze skanerem, skaner nie odpowiada, czytnik odcisków palców się zawiesza. Np. rano rozpoczynamy pracę, wszystko działa, za 15-20 minut już nie działa i na odwrót, że jedno stanowisko działa naprzemiennie: raz działa, raz nie działa.

Andrzej Mizioch, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Rybniku

Problemy, miejski informatyk zgłosił do Centralnego Ośrodka Informatyki w Warszawie. Dziś (10.11) jak podkreśla naczelnik Mizioch sytuacja już się poprawiła:

Andrzej Mizioch: Największe problemy były w poniedziałek i wtorek, dzisiaj już były troszkę mniejsze, jest znaczna poprawa. W tej chwili praca jest płynna, przyjmujemy wszystkich klientów. W poniedziałek było tak, że osoby te starsze, które czekały godzinę, dwie. Wzięliśmy od nich numery telefonów, poprosiliśmy, że zadzwonimy, jak zacznie wszystko działać. Te wnioski już zostały wprowadzone, osoby zostały obsłużone.

Problemy przy składaniu wniosku o nowy dowód osobisty dotknęły wiele urzędów w całym kraju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj