Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uwaga na przejeździe w Jejkowicach na Dworcowej!

Facebook Twitter

'Kierowcy nie zatrzymują się przed przejazdem, zwróćcie uwagę, że tam jest "STOP"'. To informacja mieszkanki Jejkowic, która apeluje o ostrożność na przejeździe kolejowym na ulicy Dworcowej.

Do tej pory były tam szlabany, teraz zostały zdjęte. Dlaczego? Mówi Katarzyna Głowacka, z zespołu prasowego PKP PLK:

W Jejkowicach prowadzone są prace przy wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które wynajmują wymianę urządzeń na przejeździe kolejowo- drogowym przy ulicy dworcowej. W ramach prowadzonych prac zostały zdemontowane stare urządzenia oraz rogatki przed przejazdem, tymczasowo ustawiono znak STOP i wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Pociągi przejeżdżają z mniejszą prędkością. Maszyniści podają sygnał „baczność”, a przejazd jest dodatkowo zasygnalizowany. 

To szlak kolejowy Rybnik- Sumina. Katarzyna Głowacka przypomina, że znak STOP to konkretna informacja dla każdego kierowcy:

Powinien się zatrzymać i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg i dopiero wtedy przejechać przez przejazd. Najczęstsze błędy kierowców przy przejeżdżaniu przez tory to omijanie rogatek, wjeżdżanie przez opadające rogatki, ignorowanie znaku STOP. Należy pamiętać, że każdy z 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych został w zeszłym roku dodatkowo wyposażony w specjalną żółtą naklejkę PLK. Na każdej znajdują się trzy ważne numery: numer identyfikacyjny przejazdu, alarmowy numer 112, numer do zespołów technicznych. W momencie trudnej sytuacji na przejeździe należy zadzwonić na numer 112 i podać z naklejki numer identyfikacyjny przejazdu.

Prace na przejeździe w Jejkowicach potrwają do końca marca, a rogatki wrócą na przejazd od kwietnia. Na razie za naszą słuchaczką ostrzegamy i apelujemy: zatrzymaj się na Dworcowej przed STOPEM.

Wymiana urządzeń w Jejkowicach jest częścią większego projektu realizowanego na trasie Chybie- Żory- Rybnik- Nędza – Turze. Realizacja tego kolejowego zadania w naszym regionie jest warta 370 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020