StartWiadomości

Uważajcie na złodziei w Żorach!

Bądźcie ostrożni, bo niektórzy z okradzionych mają spore straty materialne. Na ulicy Dworcowej nieznany sprawca okradł kuriera. Gdy ten doręczał przesyłki z jego samochodu złodziej wyniósł 2 paczki z dziesięcioma telefonami komórkowymi, wartymi ponad 10 tys. złotych.

Popołudniu okradziona została natomiast 61-letnia mieszkanka Żor, która robiła zakupy w sklepie przy Alei Zjednoczonej Europy. Straciła torebkę i portfel z dokumentami i jeszcze 2 tys. złotych które złodziej za pomocą skradzionej karty wypłacił w bankomacie.

Podobna historia spotkała 44-latka, którego okradziono na ulicy Centralnej. Chwila nieuwagi kosztowała go tyle co jego warty półtora tysiąca złotych telefon komórkowy.

Przestępczym łupem padł też portfel z pieniędzmi, który złodziej ukradł z niezamkniętego samochodu w rejonie dworca PKS. Jego 68-letni właściciel stracił w ten sposób 850 zł.

Listę zdarzeń zamyka kradzież jednośladu, który „zniknął” kilka dni temu z klatki schodowej na osiedlu Pawlikowskiego. W tym przypadku 42-letni właściciel roweru wycenił straty na 1 500 złotych.

Zostaw komentarz