Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uważajmy! Już wieje, będzie jeszcze mocniej!

Facebook Twitter

Najwyższy – trzeci – stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego oraz województwa podkarpackiego, poziom drugi – dla jedenastu województw całej zachodniej i centralnej Polski. Od morza po góry. Wszystko z powodu silnego wiatru. W górach może wiać nawet 120 km na godzinę!

Meteorolodzy alarmują – najbliższe kilkadziesiąt godzin to silny, porywisty wiatr. To efekt sztormu Ciara, który Już w regionie odczuwamy jego porywy. Wszystko za sprawą sztormu ‚Ciara’.

Jak przewidują służby: Województwo śląskie powiaty: będziński, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, mikołowski, Mysłowice, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze i Żory. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00.

Podobnie sytuacja będzie wyglądała na północy i południu województwa. W poniedziałek wieczorem wiatr nieco osłabnie, jednak silne porywy będą nam towarzyszyć także przez cały wtorek.

Służby apelują, aby zabezpieczyć przedmioty, które mamy w ogrodach czy na balkonach. Schowajmy bądź umocujmy luźne przedmioty — np. plastikowe krzesła czy doniczki. Uważajmy też na drzewa, spadające konary stanowią duże niebezpieczeństwo.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj