StartKultura

W 260. rocznicę urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta w Wodzisławiu zabrzmią jego dzieła

Wstęp na koncert w wykonaniu multiinstrumentalistek: Pauliny Tokarczyk oraz Bogumiły Gizbert-Studnickiej, tworzących zespół Musica Graziosa, jest bezpłatny.

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert z niezwykle ciekawym programem, w którym zaprezentowane zostaną odkryte niedawno sonaty na klawesyn i flet Ch. S. Bindera oraz utwory na cztery ręce W. A. Mozarta i L. van Beethovena napisane oryginalnie na klawesyn. – Te bardzo rzadko wykonywane dzieła uświetnią pamięć o jednym z najwybitniejszych kompozytorów, Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie w 260. rocznicę jego urodzin – podkreśla dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Krzysztof Jaroch.

Wstęp na koncert w wykonaniu multiinstrumentalistek: Pauliny Tokarczyk (flet Traverso i klawesyn) oraz Bogumiły Gizbert-Studnickiej (klawesyn) tworzących zespół Musica Graziosa jest bezpłatny. Artystki koncertowały w wielu krajach Europy, takich jak: Francja, Belgia, Niemcy, Słowacja i Szwajcaria z tak znakomitymi muzykami jak: Nigel Kennedy, Ton Koopman, Robert Kohnen czy Kenneth Gilbert.

Wodzisławska publiczność po raz kolejny będzie miała okazję uczestniczyć w Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Współpraca
z jego dyrektorem trwa już od czterech lat. Dzięki temu Wodzisławskie Centrum Kultury staje w jednym szeregu z instytucjami, które zapraszają artystów z najwyższej światowej półki. W ramach festiwalu w naszym mieście wystąpili już tacy muzycy jak: Waldemar Malicki z Filharmonią Dowcipu, Leszek Możdżer i Aukso, Mnozil Brass oraz German Brass, a na sali widowiskowej naszej placówki zasiadali melomani z całej Polski.

Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego wydarzenia muzycznego, które staje się jednym z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.

Zostaw komentarz