Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie myślą o współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną

Facebook Twitter

Władze z Cieszyna chcą nawiązać współpracę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Podpisanie umowy partnerskiej ma pomóc w znalezieniu inwestorów.

Razem można więcej.

To powiedzenie doskonale wpisuje się w ten pomysł, w końcu Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna- dysponująca ogromnym doświadczeniem- obecna jest od wielu lat w wielu miejscowościach. Od 2018 roku podpisuje także umowy partnerskie z gminami, które nie należą do strefy. Takie z KSSE zawarł już leżący niedaleko Cieszyna Dębowiec czy Jasienica.

www.cieszyn.pl

Miasto Cieszyn nie dysponuje typowym terenem inwestycyjnym, ma jednak nieczynne zakłady i tereny poprzemysłowe, które czekają na drugie życie. Ma także to, co jest największym atutem- rewelacyjną lokalizację.

Do tej pory władze Cieszyna i KSSE spotkały się dwukrotnie, jak mówią obie strony wierzą, że wkrótce uda się podpisać umowę partnerską.

www.cieszyn.pl

KSSE współpracuje z ponad 450 firmami, zrealizowała dotychczas ponad 700 projektów, co przełożyło się na powstanie ponad 80 000 nowych miejsc pracy, a nakład inwestycyjny wyniósł ponad 42 mld zł.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj