Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu jest schronienie dla bezdomnych! Już działa tam ogrzewalnia

Facebook Twitter

Wprawdzie temperatury za oknami na dużym plusie, ale za kilkanaście dni będzie już o wiele chłodniej. Rusza więc przygotowanie pomocy dla osób bezdomnych i tak w Jastrzębiu-Zdroju od czwartku (1.11.) czynna jest ogrzewalnia.

Fot. jastrzebie.pl

W pawilonie przy ul. Północnej schronienie będą mogły znaleźć osoby potrzebujące między godz. 18.00 a godz. 8.00 rano. Bezdomni będą mogli schronić się przed zimnem, zaparzyć herbatę, czy skorzystać z prysznica. Cały teren ogrzewalni jest ogrodzony i monitorowany, a dodatkowo w godzinach jej funkcjonowania na miejscu obecny jest zawsze strażnik miejski.

Zgodnie z zapisami regulaminu, ogrzewalnia zapewnia tymczasowe schronienie osobom bezdomnym przebywającym na terenie Jastrzębia-Zdroju. Dodatkowo stwarza ona możliwość wykonania podstawowych zabiegów higienicznych. Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, osoby bezdomne chętnie korzystają z tej formy pomocy i w czasie zimnych nocy przenoszą się z chodników i ulic, klatek schodowych, czy innych miejsc właśnie do ogrzewalni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj