Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W jastrzębskiej Radzie Miasta cieszą się z osiągniętego kompromisu

Facebook Twitter

W jastrzębskiej Radzie Miasta udało się w końcu wypracować porozumienie pomiędzy klubami. Przewodniczącym już od tygodnia jest Piotr Szereda z Prawa i Sprawidliwości, a stanowiska wiceprzewodniczących wczoraj (28.11.) trafiły do radnych z pozostałych klubów. Na ile jest to trwałe porozumienie?

Koalicja była by pewna, gdyby prezydent Jastrzębia Anna Hetman zgodziła się na oddanie jednego stanowiska wiceprezydenta radnym PiS-u, ale tego nie chciała zrobić – mówi Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta w Jastrzębiu:

Przewodniczący Szereda odnosi się tu do słów prezydent Anny Hetman, jakie padły w porannej rozmowie w Radiu 90: Jeśli będzie potrzeba, oddam koalicjantom dwóch wiceprezydentów.

Dziś Anna Hetman nie zgodziła się na wiceprezydenta z PiS-u:

Była jedna rozmowa, w której padły propozycje i w zasadzie żądania ze strony PiS-u, przy takich żądaniach ze strony PiS-u nie było zgody. Na chwil obecną jest dwóch wiceprezydentów, do końca listopada zobaczymy jak potoczą się jeszcze rozmowy z klubami (…).

Do końca listopada czyli do piątku wiceprezydentem Jastrzębia jest Robert Chojecki. Czy pozostanie czy też prezydent Anna Hetman pójdzie na kompromis? Dowiemy się w ciągu najbliższych dni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021