StartWywiady

„W przyszłość patrzymy z optymizmem!” Czerwionka-Leszczyny świętuje swoje 50. urodziny!

Mieszkańcy miasta również przyznają, że nie mają powodów do narzekań. „Krytykować może każdy!” – mówi pan Jerzy, od urodzenia mieszkający w Czerwionce. „Pamiętam, że tu, gdzie teraz stoimy i tu wszędzie dokoła, były tylko pola” – wspomina nasz rozmówca, zataczając ręką szeroki łuk. Uśmiechając się, dodaje, że 50. urodziny Czerwionki-Leszczyn to dla niego samego radosny jubileusz:

Z optymizmem patrzy w przyszłość także burmistrz Czerwionki-Leszczyn, Wiesław Janiszewski. Dodaje, że czasem trudno jest wprowadzać zmiany lub tworzyć coś zupełnie od nowa, ale wokół są ludzie, na których można liczyć, którzy chcą pomóc. „50 lat nadania praw miejskich dla Czerwionki i Leszczyn to wyjątkowa okazja do świętowania dla tych dwóch środowisk” – mówi. Wspomina także te najważniejsze dla gminy chwile:

Dodajmy, że w piątek (07.09.) w Czerwionce-Leszczynach odbyły się oficjalne uroczystości związane z 50-leciem nadania gminie praw miejskich. Dzień później, w sobotę (08.09.) zorganizowano zabawę plenerową dla mieszkańców miasta. W Czerwionce-Leszczynach była Monika Turoń.

Zostaw komentarz