Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Ustroniu otwarto nowy oddział rehabilitacji neurologicznej

Facebook Twitter

Nowy oddział rehabilitacji neurologicznej zostanie dzisiaj (14.06.) otwarty w Uzdrowisku Ustroń.  W zaledwie 5 miesięcy wyremontowano część budynku Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia i przygotowano dwadzieścia pięć nowoczesnych, dwuosobowych pokoi z łazienkami.

Nowa inwestycja zrealizowana w Uzdrowisku Ustroń kosztowała 5 milionów złotych. Wyremontowano hol główny oraz jadalnię, powstał nowy gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarek oraz pokój zabiegowy. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w elektrycznie sterowane łóżka. Oddział jest w pełni klimatyzowany, z możliwością indywidualnego sterowania w każdym pokoju. Jak mówią przedstawiciele instytucji – do tej pory oddział ten przyjmował pacjentów w ramach wczesnej rehabilitacji ogólnoustrojowej, głównie ze schorzeniami narządu ruchu – teraz skupimy się na rehabilitacji neurologicznej, głównie po udarach mózgu.

Każdego roku z usług Uzdrowiska Ustroń korzysta w różnej formie pomocy 30 tysięcy osób. Codziennie wykonywanych jest tu ok. 6 tys. różnego rodzaju zabiegów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020