Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Warszowice: Rodzina straciła dach nad głową. Wielka mobilizacja mieszkańców!

Facebook Twitter

Potężny pożar trawił w czwartkowy (22.04.) wieczór dom i gospodarstwo w Warszowicach. W akcji gaszenia brało udział wiele zastępów straży pożarnej z kilku powiatów. Straty są potężne.

fot. FB/ OSP Krzyżowice

Około godziny 20.00 straż pożarna została wezwana do pożaru. Jak przyznaje Mateusz Caputa, oficer prasowy z PSP w Pszczynie, z informacją o ogniu dzwoniło wiele osób. Przez działania straży, przez kilka godzin zablokowana była nawet droga krajowa 81, przy której stoją zabudowania objęte ogniem.

Mateusz Caputa: Palił się cały kompleks gospodarczy, czyli dwa takie gospodarcze budynki, do tego jeszcze dach w budynku mieszkalnym. Cały obiekt był objęty pożarem i budynki gospodarcze i dom jednorodzinny. Na szczęście osobom, które przebywały w domu jednorodzinnym, nic się nie stało […]

Gmina Pawłowice zaoferowała miejsce noclegowe osobom, które straciły domy, ale zamieszkał one na razie u swoich bliskich. – Cała społeczność Warszowic poruszona jest stratą, którą poniosły ich sąsiedzi i znajomi – mówi Beata Cyganek z urzędu gminy w Pawłowicach.

Beata Cyganek: To, co widać gołym okiem, to wydaje się że zabudowania gospodarskie będą musiały zostać rozebrane, bo doszczętnie spłonęły, natomiast jest szansa na odbudowę domu, który w wyniku pożaru stracił dach, uszkodzone zostało poddasze i piętro. Wójt przyznał specjalną finansową pomoc celową z przeznaczeniem na zabezpieczenie budynku i wykonanie prac budowlanych związanych z odbudową dachu.

Pomaga samorząd, ale także bliscy i mieszkańcy, którzy uruchomili specjalne zbiórki. Dzisiaj (23.04.) po południu na cel pogorzelców wpłacono już ponad 70 tysięcy złotych. Link do wpłat: TUTAJ.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj