Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadukt w Wodzisławiu jest już przejezdny

Facebook Twitter

W Wodzisławiu wiadukt na ulicy Jastrzębskiej jest już przejezdny. Jak zapowiedział wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej, przywrócona została poprzednia organizacja ruchu.

fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury / wodzislaw-slaski.pl

Wcześniejsze wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78 do skrzyżowania z ul. Łużycką związane było z wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego. Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem.

To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji

– mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj