Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Większość osób nie chce się szczepić [SONDA]

Facebook Twitter

Większość osób pytanych przez naszego reportera, nie chce się szczepić przeciw koronawirusowi. Masowe szczepienia mają ruszyć po 15 stycznia. Jak twierdzą fachowcy, tylko zaszczepienie większości społeczeństwa, jest jedynym sposobem na pozbycie się pandemii.

Szczepienia ochronne
Fot.pixabay.com

Dlaczego nie chcemy się szczepić i co powoduje, że jednak zdecydujemy się na ten krok, sprawdzał to Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Czy będzie się pan/i szczepił/a?

Nie, bo nie ufam temu. Nie czuję takiej potrzeby. Nie będę się szczepiła, ponieważ nad szczepionką pracują przeważnie po kilka lat, a tu jest szczepionka w pół roku gotowa, więc nie wiadomo co to jest, dlatego się szczepić nie będę. (..). Tak, żebyśmy byli zdrowi i żeby mnie nic nie łapało(..). Nie, ogólnie jestem przeciw szczepionkom, nigdy się  nie sczepiłam i zawsze byłam przeciw, jak na razie uważam, że mój organizm radzi sobie z takimi infekcjami, zobaczę co będzie później(..). Zastanawiam się, ale raczej tak, po prostu jestem w takim wieku 66 lat, więc to już wypada się szczepić. (..)Wie pan, co do tego mam mieszane uczucia, jeszcze się muszę zastanowić(..). Będę się szczepić, bo się szczepię. (..)Szczepienie? Nie wiem..ponieważ nie jestem za tym żeby się szczepić, nie wiadomo co tam jest, ja bym wolała znać skład szczepionki, nigdzie on nie jest opisany, więc raczej do póki nie wyjaśnią nam co tam jest, to jestem na nie.

Według badań Polacy nie są przekonani do szczepień na Covid-19. Choć rządowe źródła podają, że blisko 68 proc. Polaków chce się zaszczepić, w rzeczywistości chętnych może być znacznie mniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024