Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła szykuje się do sezonu w reżimie sanitarnym

Facebook Twitter

"To jest to, na co czekali hotelarze i samorząd". Tak mówi Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle, a chodzi o informacje o tym, że po majówce hotele znów mogą ruszyć.

W końcu znowu będą mogli przyjmować gości:

Tych hotelarzy w Wiśle jest prawie 500, więc to jest potężna gałąź naszej gospodarki. I tutaj w końcu będą mogli się otworzyć, mimo tych obostrzeń, myślę, że wszyscy się cieszą.

– mówi Tadeusz Papierzyński.

Wisła już szykuje majówkę w nowym wydaniu, w reżimie sanitarnym. W ten weekend startują wyciągi. Po nieco dłuższej przerwie po sezonie zimowym, w tym roku spowodowanej ograniczeniami związanymi z koronawirusem, 1 maja ruszają wiślańskie koleje linowe: Skolnity, Soszów czy Stożek, będzie działać wyciąg na skoczni w Malince.

To zainteresuje fanów górskich tras rowerowych-  mówi Karolina Cieślar z ośrodka Skolnity Ski&Bike:

W związku z obecną sytuacją w kraju, wprowadziliśmy nowe zasady bezpieczeństwa, obowiązkowe są oczywiście maseczki i rękawiczki. Zapraszamy rowerzystów i turstów pieszych, którzy chcą złapać oddech w tym trudnym czasie. Jak wiemy kondycja fizyczna i psychiczna są równie ważne.

 

W czasie majówki 2020 nie będzie koncertów, ale Wisła ma pomysł jak bezpiecznie cieszyć się muzyką na żywo:

1 maja na wiślańskich ulicach pojawi się wóz pełen muzyki, będzie wypełniony muzykantami z kapeli Wisła, którzy będą przygrywać i napawać optymizmem i nadzieję wszystkich, których spotkają na drodze.

To Katarzyna Czyż- Kazimierczak z Wiślańskiego Centrum Kultury, która poleca śledzić profil społecznościowy Wisły, bo tam na zachętę: wiślańskie placki z blachy. Wisła zaczyna w majówkę cykl opowieści o smakach wiślańskich, aby nikt nie zapomniał o Beskidach i tym co mają najlepszego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 maja 2021