Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Zawieszone postępowanie w sprawie inwestycji

Facebook Twitter

Postępowanie dla inwestycji na Bukowej w Wiśle zawieszone.

W Radiu 90 mówiliśmy o emocjach, jakie budzi budowa hotelu i apartamentowców na zboczu góry przy wjeździe do Wisły. Właśnie w związku z protestami mieszkańców, burmistrz Wisły zwrócił się do inwestora o zawieszenie postępowania. Tak się stało, jak słyszymy do urzędników:

jest czas na dyskusje i wypracowanie kompromisu.

Wiślański samorząd zapowiada spotkanie z mieszkańcami i inwestorem.

W piśmie skierowanym do inwestora 10 marca 2020 roku, burmistrz Wisły Tomasz Bujok pisze, że zawieszenie postępowania w starostwie powinno zostać przeprowadzone „w celu wyjaśnienia licznych wątpliwości powstałych na etapie wszczęcia przedmiotowego postępowania”.

– Ta inwestycja budzi wiele emocji i kontrowersji. Na tym etapie innej prawnej możliwości na wstrzymanie wydania pozwolenia na budowę nie było, dlatego zaprosiłem inwestora na spotkanie, na którym poprosiłem go o zawieszenie postępowania w Starostwie. Dzięki temu będzie czas, żeby spotkać się z mieszkańcami, przedstawić warunki obu stron i spróbować wypracować kompromis na temat inwestycji

– mówi Tomasz Bujok.

10 marca inwestor złożył w cieszyńskim starostwie powiatowym wniosek o zawieszenie postępowania „dotyczącego zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę dla wyżej wymienionej inwestycji”. Jak tłumaczy we wniosku inwestor: „zawieszenie postępowania podyktowane jest zamiarem wprowadzenia zmian w przedmiotowym projekcie”.

Teraz wiślański samorząd chce zorganizować spotkanie z mieszkańcami i inwestorem, na którym przedstawione zostaną argumenty obu stron i które ma doprowadzić do wypracowania kompromisu. Termin spotkania zostanie wyznaczony do dwóch tygodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024