Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Włamał się do domu w Tworkowie. Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Facebook Twitter

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach zatrzymali 43-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego w Tworkowie. Udało się to dzięki świadkom, którzy poszli za podejrzanym mężczyzną i wezwali policję.

Dzięki telefonicznej informacji przekazanej dyżurnemu raciborskiej policji przez świadków mundurowi 18 czerwca br. około godziny 08.00 zatrzymali włamywacza. Do przestępstwa doszło w godzinach nocnych z 17/18 czerwca br. w Tworkowie przy ulicy 1 Maja. Przyjmując zgłoszenie policjant usłyszał w słuchawce telefonu, że jedną z ulic w Tworkowie przemieszcza się mężczyzna, który włamał się do domu jednorodzinnego. Za mężczyzną tym podąża dwóch świadków. Zgłaszający przekazali rysopis podejrzanego i rejon gdzie się obecnie znajduje, a dyżurny policji niezwłocznie we wskazany rejon wysłał krzyżanowickich stróży prawa. Dzielnicowi bardzo szybko namierzyli podejrzanego i dokonali jego zatrzymania na ulicy 1 Maja w Tworkowie. Sprawcą okazał się być 43-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego. Straty, które wyrządzili swoim działaniem wstępnie oszacowano na kwotę kilkadziesiąt złotych. Teraz 43-latkowi grozi nawet 10 lat pobytu w więzieniu. Dzięki zgłoszeniu informacji na policję o przestępstwie oraz szybkim działaniom krzyżanowickich mundurowych sprawca kradzieży z włamaniem został zatrzymany.

Reakcja świadków, którzy powiadomili policjantów o zdarzeniu jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl trwającej w naszym województwie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

– czytamy na stronie raciborskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj