Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Włamał się do restauracji, a potem zamówił kurs żeby wywieźć łup

Facebook Twitter

Włamał się do restauracji i skradł mrożonki, słodycze, napoje także te alkoholowe. Jest już w tymczasowym areszcie.

W miniony weekend (23-24.01.) policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z żorskich restauracji, gdzie pracownica rano ujawniła ślady przestępstwa. Okazało się, że z lokalu zniknęły artykuły spożywcze, w tym mrożonki, słodycze, napoje i alkohol, a także pieniądze z kasy fiskalnej. W czasie, gdy mundurowi oczekiwali na przybycie technika kryminalistyki zauważyli, że nieopodal zaparkował samochód, do którego jakiś mężczyzna zaczął pakować duże, czarne worki.

Przeczucie ich nie myliło, gdyż wewnątrz znajdowały się właśnie łupy przestępcze.

– podają policjanci z Żor.

Jak ustalili stróże prawa kierowca wynajętego samochodu nie miał pojęcia, że kursuje ze skradzionym łupem. Od mężczyzny zamawiającego kurs usłyszał, że został on wyrzucony z domu przez żonę, a w workach przewozi zabrane z mieszkania rzeczy osobiste.

34-latek został zatrzymany, a wraz z nim jego znajomy, który pomagał mu w pakowaniu worków do samochodu. Ten z kolei, jak się okazało był poszukiwany przez miejscowy sąd.

Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że 34-latek okradł restaurację z artykułów spożywczych, dwóch wag, włamał się do jednej kasy fiskalnej, z której zabrał pieniądze, a także próbował do innej. Ponadto udowodnili, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego, z którego wyniósł towar, w tym alkohol i papierosy. Zebrany materiał przez śledczych pozwolił na przedstawienie mu zarzutów za przestępstwa, za które teraz w więzieniu może spędzić nawet do 10 lat.

Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na 3 miesiące i nakazał go doprowadzić do aresztu śledczego. Drugi z mężczyzn także trafił za kratki, gdzie odbywa wcześniej orzeczoną karę pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021