Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Włamania na jastrzębskich działkach. Złodziej jest już w rękach policji

Facebook Twitter

Kilkanaście włamań na jastrzębskie działki. Złodziej jest już w rękach policji, grozi mu do 15 lat więzienia bo działa w warunkach recydywy.

Włamania na jastrzębskich działkach
fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Włamania na jastrzębskich działkach

Jedenaście kradzieży z włamaniem udowodnili 28-latkowi policjanci z Jastrzębia-Zdroju, który w okresie od 27 grudnia 2023 roku do 11 stycznia 2024 roku, z terenu ogródków działkowych skradł elektronarzędzia i inne wyposażenie altan na terenie osiedla Przyjaźń. Sprawca kradł małe przedmioty oraz wyposażenie altan takie jak na przykład kuchenka, konsola, głośniki.

Zebrany materiał dowodowy z miejsca przestępstwa, a także informacje zawarte w zawiadomieniach nie wystarczały na wskazanie sprawcy tych przestępstw. W niespełna trzy tygodnie został zatrzymany mężczyzna, który zamieszkiwał na terenie działek. To 27-latek nieposiadający stałego miejsca zamieszkania. Policjanci z Jastrzębia-Zdroju przedstawili mu 8 zarzutów usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem do altan działkowych i kradzieży elektronarzędzi i innego wyposażenia altan. Ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, jego kara zostanie zwiększona. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj