Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wody Polskie zadbały o rzeczki w regionie po majowej powodzi

Facebook Twitter

Wody Polskie poprawiły stan cieków wodnych regionie. Po majowej powodzi przeprowadzono prace konserwacyjne na rzekach Leśnica, Lubomka i Syrynka w powiecie wodzisławskim.

mat. prasowe Biuro senatorskie Ewa Maria Gawęda

Prace utrzymaniowe na prawie 4-kilometrowym odcinku rzeki Lubomka w Lubomi zakończyły się jeszcze w listopadzie. Wykoszono i usunięto drzewa, krzewy, rośliny oraz przeszkody naturalne. Końca dobiegają prace na potoku Syrynka. Na 11-kilometrowym odcinku tego cieku, biegnącym przez gminę Lubomia, Wodzisław i Pszów, realizowana była odcinkowa konserwacja i remont zabudowy regulacyjnej koryta Syrynki. Zrealizowana została również część odcinkowej konserwacji rzeki Leśnicy na terenie Wodzisławia.

W planach Polskich Wód są jeszcze roboty związane z utrzymaniem cieku Zawadka na odcinku ponad 4 kilometrów w Czyżowicach i Wodzisławiu

To zadanie miało zostać wykonane w tym roku, ale wybrany w lipcu wykonawca ostatecznie odstąpił od podpisania umowy. Potem sytuacja powtórzyła się z kolejną firmą. Nowy przetarg zostanie ogłoszony po Nowym Roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj