Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Rekordowe wydatki na powiatowe drogi

Facebook Twitter

Rekordowe wydatki na drogi powiatowe. O blisko 30 milionach złotych wydanych tylko w tym roku mówi starostwo w Wodzisławiu. To pieniądze pochodzące z budżetu powiatu i dotacji zewnętrznych, dzięki którym wyremontowane zostaną ulice Mszańska w Wodzisławiu i Turska w Mszanie oraz Raciborska w Gorzycach i Bełsznicy. Na tę ostatnią inwestycję wczoraj (26.09.) ogłoszono przetarg.

To trasy, na które udało się otrzymać dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli chodzi o pierwszą z inwestycji, to w planach jest przebudowa blisko 2 km drogi, przebudowa chodnika, budowa miejsc postojowych, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia i wzmocnienie skarp. Ruszyła procedura przetargowa, jeszcze w tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca. I jeśli tak się stanie, to będzie rekordowy rok w powiecie wodzisławskim, jeżeli chodzi o zadania drogowe. 2018 zamknął się kwotą ponad 18 mln złotych zaangażowanych środków, w tej chwili to już 17 mln, a jeśli dodamy do tego wydatki związane z planowanymi pracami na Mszańskiej i Raciborskiej, czyli kolejne 14 mln, to w sumie będzie ich 30.

Jak przyznał starosta wodzisławski, Leszek Bizoń: w historii tego powiatu to się jeszcze nie zdarzyło. Co do Raciborskiej, tam prace się toczą: wyremontowany zostanie prawie półtora kilometrowy odcinek, przebudowane 4 skrzyżowania i ścieżka rowerowa.

W starostwie w Wodzisławiu czekają jeszcze na rozstrzygnięcie konkursów o dotacje na przebudowę ul. Traugutta w Pszowie i Bohaterów Warszawy w Rydułtowach – w sumie prace wyceniono na ponad 10 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj