Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławska baszta oficjalnie otwarta. I jak się podoba? [FOTO]

Facebook Twitter

W niedzielę (18.07.) można było zobaczyć efekt prac. Na otwarcie Baszty Rycerskiej w Wodzisławiu Śląskim przyjechali mieszkańcy całego regionu. Trudno było znaleźć miejsce parkingowe, ale każdy kto zajrzał do środka był pod wrażeniem.

W niedzielne popołudnie w Wodzisławiu Śląskim przygotowano uroczyste otwarcie baszty. Rewitalizacja zabytku była możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska oraz współpracy dotyczącej projektu „Silesianka” – szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia.

Basztę otwarto w południe i od tego momentu mieszkańcy mogli zaglądać na górę, ale też wziąć udział w warsztatach plastycznych, rękodzieła czy zobaczyć spektakl teatralny. W Wodzisławiu była nasza reporterka:

Na wieżę prowadzą metalowe schody, nad nimi wiszą plakaty informacyjne, na których opisana jest historia miejsca.

„Baszta Romantyczna” wzniesiona została w latach 1867-68 na terenie lasu miejskiego na historycznym Grodzisku, a więc w miejscu gdzie pierwotnie (przed 1257 r.) lokowany był Wodzisław Śląski. Budowla ma ok. 20 m wysokości.

– czytamy na slaskie.travel.

Jak informują urzędnicy w Wodzisławiu, Baszta Rycerska będzie czynna przez cały sezon letni aż do później jesieni, we wtorki, środy i piątki w godzinach od 12.00 do 18.00, w weekendy od 10.00 do 18.00.

Zobacz nasze zdjęcia z otwarcia Baszty Rycerskiej w Wodzisławiu Śląskim:

Czytaj także:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj