Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisławska spółdzielnia zakłada kraty na okna piwniczne i nie widzi w tym żadnego problemu

Facebook Twitter

Zima to trudny okres dla zwierząt, zwłaszcza tych dzikich, a do nich zaliczają się wolno żyjące koty. Nie powinniśmy o nich zapominać, bo ich obecność w naszym sąsiedztwie odstrasza szczury czy myszy. Dlatego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z oburzeniem przyjęło informacje, że w budynkach wodzisławskiej spółdzielni ROW są okratowywane okienka piwniczne.

Mówi Joanna Repel z krakowskiego oddziału Towarzystwa:

W tym okresie powinniśmy szczególnie pomagać wolno żyjącym kotom – dodaje Joanna Repel:

Tymczasem wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej ROW w Wodzisławiu, Władysław Maryjka nie widzi nic złego w zakładaniu kratek na piwniczne okna:

Najbliższe miesiące mogą przynieść odpowiedź na pytanie co lepiej odstrasza gryzonie, zamknięte okno piwniczne, czy koty. Dodajmy, że na razie kraty zamontowane zostało w 30 procentach budynków należących do Spółdzielni Mieszkaniowej ROW. Tematem zajął się Robert Krzyżaniak.

W myśl art. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.), koty wolno żyjące to zwierzęta dzikie, stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu.
Stanowią one stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni (myszy i szczurów), które mogą być potencjalnym źródłem niebezpiecznych chorób.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020