Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda unieważnia uchwałę Rady Miasta Rybnika w sprawie opłat za żłobki

Facebook Twitter

Wojewoda unieważnia uchwałę Rady Miasta Rybnika w sprawie opłat za żłobki. Zdaniem służb prawnych wojewody śląskiego doszło do istotnego naruszenia prawa.

fot. pixabay.com

Przypomnijmy, radni pod koniec kwietnia podjęli uchwałę, że za czas zamknięcia żłobka rodzice otrzymają zwrot kosztów. Podjęli te decyzję po krytyce ze strony rodziców, którzy musieli płacić za pobyt mimo że żłobek był zamknięty. Tymczasem wojewoda uznał, że urzędnicy w ogóle nie powinno pobierać opłat za żłobki w czasie gdy były one nieczynne:

Radio 90: Krytykuje pan działania wojewody, a wojewoda krytykuje działania Urzędu Miasta Rybnika, a właściwie Rady Miasta Rybnika, unieważniając uchwałę dotyczącą opłat za miejskie żłobki.

Tak, to prawo wojewody, będziemy to analizować. Podejrzewaliśmy, że może tak się rzeczywiście stać, ale chcieliśmy wyjść na przeciw rodzicom. Myślę, że tutaj dalsze działania Wydziału Edukacji będą w tym kierunku, aby jednak ulżyć w tych opłatach naszym mieszkańcom, ale musi to być zgodne z prawem. Będziemy szukali kolejnego rozwiązania.

Radio 90: Myśli pan, że to jest celowe działanie wojewody, że szuka dziury w całym, czy macie problemy z tym prawem?

Jestem daleki od tego, żeby działać na takiej zasadzie, że administracja samorządowa, rządowej robi na złość i na odwrót.

Przypomnijmy, że jest to już druga w ostatnim czasie uchwała Rady Miasta Rybnika unieważniona przez wojewodę. Pierwsza była zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która miała zablokować budowę kopalni Paruszowiec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj