StartWiadomości Wiadomości dnia

Wojska Obrony Terytorialnej jednak w Kuźni Raciborskiej

Mówi zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk:

Przedmiotem transakcji była wymiana nieruchomości. Burmistrz Kuźni Raciborskiej przeniósł na rzecz Skarbu Państwa prawo własności nieruchomości stanowiącej własność gminy Kuźnia Raciborska, tam jest powierzchnia prawie półtora hektara, natomiast nasza gmina w zamian stanie się, czy stała się właścicielem kilku mniejszych działek zlokalizowanych w różnych częściach na terenie naszej gminy. Faktycznie długo trwał cały proces, ale cieszymy się z tego, że doszło do sfinalizowania tej całej sytuacji. Czekamy jeszcze na uprawomocnienie spisu do księgi wieczystej i potem oddanie tego budynku przez starostę.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku roku pojawiły się wątpliwości czy Wojska Obrony Terytorialnej będą stacjonować w Kuźni Raciborskiej. Nie wiadomo było kto zapłaci podatek VAT od całej wymiany gruntów, a była to kwota ponad 800 tysięcy złotych.

Ostatecznie przejęła to na swoje barki gmina, która będzie jednak się starać o umorzenie tej kwoty. 16 działek, które w zamian dostała Kuźnia Raciborska to tereny inwestycyjne.

Zostaw komentarz