Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wojska Obrony Terytorialnej jednak w Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

We wtorek (14.05.) Starosta raciborski Grzegorz Swoboda i burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, podpisali akt notarialny. Tym samym dopełniono formalności związanych z przekazaniem budynku byłej Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mówi zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej, Sylwia Brzezicka-Tesarczyk:

Przedmiotem transakcji była wymiana nieruchomości. Burmistrz Kuźni Raciborskiej przeniósł na rzecz Skarbu Państwa prawo własności nieruchomości stanowiącej własność gminy Kuźnia Raciborska, tam jest powierzchnia prawie półtora hektara, natomiast nasza gmina w zamian stanie się, czy stała się właścicielem kilku mniejszych działek zlokalizowanych w różnych częściach na terenie naszej gminy. Faktycznie długo trwał cały proces, ale cieszymy się z tego, że doszło do sfinalizowania tej całej sytuacji. Czekamy jeszcze na uprawomocnienie spisu do księgi wieczystej i potem oddanie tego budynku przez starostę.

Przypomnijmy, że jeszcze na początku roku pojawiły się wątpliwości czy Wojska Obrony Terytorialnej będą stacjonować w Kuźni Raciborskiej. Nie wiadomo było kto zapłaci podatek VAT od całej wymiany gruntów, a była to kwota ponad 800 tysięcy złotych.

Ostatecznie przejęła to na swoje barki gmina, która będzie jednak się starać o umorzenie tej kwoty. 16 działek, które w zamian dostała Kuźnia Raciborska to tereny inwestycyjne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020