Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadł seryjny złodziej z Rybnika. Kradł seniorom karty bankomatowe

Facebook Twitter

Seryjny złodziej z Rybnika - zatrzymany. Okazało się, że 48-latek był poszukiwany listem gończym.

złodziej z Rybnika zatrzymany

W ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wpadł seryjny złodziej z Rybnika. Mężczyzna  wielokrotnie dokonywał kradzieży kart płatniczych, z których wypłacał pieniądze w bankomatach. Pokrzywdzeni ponieśli straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 48-latek był ponadto poszukiwany listem gończym.

Rybniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie Rybnika. Sprawca działał według pewnego schematu. Najpierw nawiązywał kontakt z osobami starszymi i wzbudzał ich zaufanie. Często odwiedzał ich w mieszkaniach, a gdy pojawiała się okazja, kradł portfele swoich „nowych znajomych”. Następnie wyjmował z nich karty płatnicze i wypłacał pieniądze z bankomatów. Gdy osiągał limit wypłat gotówki, kupował telefony komórkowe, które później zastawiał w lombardach. W ten sposób jego ofiary poniosły straty liczące przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dzięki pracy kryminalnych 48-latek szybko został zatrzymany. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli również część straconego majątku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024