Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszustwo na kryptowaluty. Mieszkaniec Jastrzębia stracił 260 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Oszustwo na kryptowaluty w Jastrzębiu. Policja ostrzega: nie dajmy się złapać na obietnice szybkiego i łatwego wzbogacenia się.

Ukradł dziecięcy wózek

Gigantyczną sumę – 260 tysięcy złotych- stracił mieszkaniec Jastrzębia- Zdroju, bo chciał zarobić na kryptowalutach. Teraz sprawę zgłosił policji, a my ostrzegamy: mieszkaniec naszego regionu chcąc szybko zarobić, ściągnął na swój komputer kilka aplikacji, które umożliwiły oszustom dostęp do jego komputera, a później wypłatę pieniędzy. Za policją powtarzamy: Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili! To może być oszustwo!

Oszustwo na kryptowaluty – poszkodowany stracił oszczędności

Do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zgłosił się jastrzębianin, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna poinformował, że kilka dni wcześniej, skontaktował się z nim mężczyzna, który zachęcał go do zainwestowania na rynku kryptowalut. Jastrzębianin interesował się już wcześniej tym rodzajem inwestycji. Skuszony możliwością szybkiego zarobku, postępował zgodnie z instrukcjami i ściągnął na swój komputer kilka aplikacji, które umożliwiły oszustom dostęp do jego komputera, a później wypłatę pieniędzy. Pokrzywdzony na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze, jednakże nie miał możliwości wypłaty zgromadzonych funduszy. Wtedy jastrzębianin zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 260 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z jastrzębskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Oszustwo na kryptowaluty – policja ostrzega

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Bądź ostrożny, jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o:

  • możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
  • konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty,
  • wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają „analitycy”, kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024