Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wracają kontrole na granicy. Słowacy kontrolują Czechów

Facebook Twitter

Czy powrócą problemy pracowników transgranicznych? Na razie się na to nie zanosi, ale każda taka informacja elektryzuje Polaków pracujących na pograniczu. jak informuje „Zwrot” gazeta Polaków w Republice Czeskiej, od najbliższego piątku 18 września, obywatele Republiki Czeskiej, którzy będą chcieli wjechać na Słowację, będą musieli mieć negatywny test na koronawirusa, albo odbyć kwarantannę.

Jak czytamy w periodyku, informację o wprowadzonych nakazach dla mieszkańców Czech, przekazał Martin Klus, sekretarz stanu w słowackim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Obowiązek posiadania testu albo odbycia kwarantanny nie będzie dotyczył pracowników transgranicznych dojeżdżających w odległości 30 km od najbliższego przejścia granicznego. Taki obowiązek nie dotyczy także studentów, nauczycieli, naukowców, pracowników służby zdrowia, rolników, pracowników socjalnych oraz niektórych sportowców i artystów.

Powodem wprowadzenia restrykcji dla mieszkańców Republiki Czeskiej jest znaczny w ostatnich dniach skok zdiagnozowanych osób z koronawirusem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023