Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wracają opłaty za parkingi w Rybniku

Facebook Twitter

W poniedziałek (18.05.) wznowiony zostanie pobór na parkingach miejskich i w pasach drogowych. Po 2- miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

fot_L.Tyl/ rybnik.eu

Darmowa parkingi to brak wpływów do miejskiej kasy. Szacuje się, że to 266 tysięcy złotych miesięcznie. Pieniędzy potrzeba w budżecie, bo jak szacuje prezydent Piotr Kuczera strona dochodowa miasta spada:

Dla miasta Rybnika, licząc rok do roku, czyli pierwsze 4. miesiące 2019 i styczeń, luty, marzec, kwiecień 2020, to łącznie mniejsze wpływy 9 milionów 396 tysięcy złotych. To są znaczne kwoty. Na pewno trzeba będzie przemyśleć budżety wielu, wielu gmin, Rybnika również, będziemy robić to systematycznie co sesję. To strona dochodowa z jednej strony jest zaburzona przez koronawirusa, ale też warto wspomnieć o wszystkich zmianach, obniżkach, zwolnieniach. Finanse samorządów w skali kraju są zagrożone.

– mówił Piotr Kuczera, poranny gość Radia 90.

Jak podkreślają urzędnicy korzystanie z miejskich parkingów ma być bezpieczne. Wszystkie urządzenia do poboru opłat będą systematycznie odkażane przez Rybnickie Służby Komunalne.

Klienci, którzy mieli wykupiony abonament na marzec, będą mogli na podstawie tego abonamentu korzystać z danego parkingu do końca maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj