Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybór duży, ale niełatwy! W Wodzisławiu odbyły się targi edukacyjne

Facebook Twitter

Zamrożone róże, drukarki 3D, roboty z klocków lego. Szkoły zawodowe i techniczne pokazują, że nauka danego zawodu może być niezwykle ciekawa. Dziś (21.04.) na Powiatowych Targach Edukacyjne w Wodzisławiu gimnazjaliści mogli zdecydować, którą placówkę wybrać.

Szkoły ponadgimnazjalne rywalizują o uczniów, prezentując to, co mają najlepsze. Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia serwuje biszkopty z ciekłego azotu:

– wyjaśniał naszej reporterce, Monice Sokołowskiej – Krzysztof Paszenda, uczący się w kierunku technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSZ w Wodzisławiu. Jego koledzy z klasy o kierunku technik elektryk, proponują grę:

Coraz więcej młodych osób wybiera naukę konkretnego zawodu, licząc, że dzięki temu nie będą mieli kłopotów na rynku pracy:

– przekonują nauczyciele: Sylwia Bańczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie i Artur Hausman z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu oraz Małgorzata Poławska z wodzisławskiego Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców. Natomiast gimnazjaliści mówią, że wybór choć duży, nie jest prosty:

Dzisiejsze (21.04.) Powiatowe Tragi Edukacyjne w Wodzisławiu odwiedziło około 1300 uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024