Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory samorządowe 2024: Mariola Bolisęga rezygnuje z mandatu radnej powiatowej

Facebook Twitter

W niedzielę 7 kwietnia wybrano ją do rady powiatu, jednak rezygnuje z mandatu. Mariola Bolisęga, dotychczasowa zastępczyni burmistrza Rydułtów, nie chce już być radną w powiecie wodzisławskim. Jaki jest powód?

Wybory samorządowe

Dotychczasowa zastępczyni burmistrza Rydułtów uzyskała 626 głosów i uzyskała mandat radnej powiatowej. W mediach społecznościowych opublikowała jednak oświadczenie, jak w nim czytamy:

Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa z którego kandydowałam do Rady Powiatu Wodzisławskiego uzyskał w wyborach siedem mandatów. W rozmowach z mieszkańcami już po wyborach w ubiegłym tygodniu usłyszałam, że wielu z Państwa nie miało świadomości, że moja obecna funkcja zastępcy burmistrza nie może być wykonywana jednocześnie z pełnieniem funkcji radnego. Dlatego musiałam dokonać wyboru. Czy zostaję w mieście czy wybieram powiat? Pan Burmistrz Marcin Połomski chce ze mną współpracować!

Jak dalej pisze Bolisęga, chce dalej pozostać w mieście i na stanowisku zastępcy burmistrza angażować się w sprawy miasta.

Mandat po niej najprawdopodobniej obejmie Wojciech Koźlik, który uzyskał 464 głosy.

Wybory samorządowe 2024 – serwis wyborczy Radia 90

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024