Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wygrana Jastrzębskiego Węgla [WIDEO]

Facebook Twitter

Łatwe zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Tym razem w meczu o ligowe punkty jastrzębianie pokonali we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

fot..jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie przez większą część spotkania dominowali na boisku. Kolejne sety wygrywali do 18, 20 i 22. Swoją szansę dostali w meczu nominalni rezerwowi Piotr Hain i Dominik Depowski, którzy rozpoczęli mecz w podstawowej szóstce. Ten ostatni cieszył się z występu i wygranej.

Każdy z ławki może wejść i każdy może coś pozytywnego wnieść na boisku. Dzisiaj z Piotrkiem dostaliśmy taką szansę, zaprezentowania się od samego początku w meczu. Fajnie, że tą szansę wykorzystamy i że udało się zdobyć te cenny 3 punkty, które przypisujemy sobie do tabeli. Szczególnie cieszymy się z tego, że wygraliśmy to spotkanie w trzech setach i za trzy punkty.

Bardzo ciepło przez kibiców i klub przyjęty został były kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok obecnie reprezentujący zespół z Rzeszowa. Jego drużyna jest przedostatnia w tabeli PlusLigi.

Bardzo miło wraca się do tego miejsca. Spędziłem tutaj bardzo fajne lata swojej gry i zawsze będę ciepło wspominał to miejsce. Gramy dalej, niestety ten sezon nie idzie tak, jakbyśmy tego chcieli. Ale nie możemy się poddać, nie możemy zwiesić głów. Próbujemy pozostawić po sobie trochę dobrego wrażenia. Na pewno mamy jeszcze parę spotkań, w których możemy pokazać się z jak najlepszej strony i to będziemy się starali zrobić.

Dzięki sobotniej (29.02.) wygranej Jastrzębski Węgiel awansował na 3 miejsce w tabeli PlusLigi. Kibiców ucieszyła także jeszcze jedna informacja. Kapitan zespołu, Lukas Kampa, wybrany najlepszym graczem meczu przeciwko Resovii pozostaje w Jastrzębskim Węglu. Niemiecki rozgrywający podpisał z klubem kontrakt na kolejny sezon.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Hain, Fornal, Depowski, Popiwczak (libero) oraz Bucki

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Komenda, Bartman, Kalembka, Buszek, Marechal, Perry (libero) oraz Hoag, Schulz, Kosok, Mariański (libero), Shoji

MVP: Lukas Kampa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020