Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek śmiertelny w Goczałkowicach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Śmiertelny wypadek na krajowej "jedynce". Doszło do niego dziś (10.09.) w nocy w Goczałkowicach.

Wypadek śmiertelny w Goczałkowicach
FOT. KPP Pszczyna

[AKTUALIZACJA GODZINA 13:00]

Wiemy więcej o śmiertelnym wypadku na DK-1. 19-letni kierujący volkswagenem potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu.

W nocy tuż po godzinie 2, dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe. Doszło tam do tragicznego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc w kierunku Pszczyny, potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy, zmarł na miejscu. Na chwilę obecną tożsamość ofiary nie jest potwierdzona. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. Do zdarzenia doszło w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik. Droga była zablokowana do godziny 6:30.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Jak informuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach do wypadku doszło po godzinie 2:00 w nocy na DK-1. Kierujący samochodem osobowym potracił mężczyznę. Poszkodowany na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

W wyniku zdarzenia droga w kierunku na Katowice została zablokowana. Wyznaczono objazd dla samochodów osobowych ul. Stawową. Ruch na drodze został przywrócony przed 7:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023