Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koncert Sorry Boys w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Na wodzisławskiej scenie posłuchamy jednego z najciekawszych zespołów polskiej sceny alternatywo-popowej. Charyzmatyczna grupa Sorry Boys pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już w sobotę (19.10.) z materiałami promującymi najnowszą płytę ,,Miłość''.

Od początku działalności trzon grupy Sorry Boys stanowią: porywająca wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – Bela Komoszyńska oraz muzycy Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. W 2016 muzycy zaprezentowali krążek „Roma”, napisany w połowie po polsku i po angielsku, za który otrzymali nominację do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna”.

„Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Co więcej, wybrzmiewają na nim smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian. Gościnnie na płycie Sorry Boys wystąpiła Kayah.

Trasa koncertowa zespołu rozpocznie się w połowie października i swoim zasięgiem obejmie ponad 20 miast. Na tej liście znajdzie się Wodzisław Śląski. Podczas wydarzenia muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty („Absolutnie, absolutnie” czy „Jesteś Pragnieniem”) oraz starannie dobrane utwory z poprzednich albumów, co stworzy niepowtarzalną miłosną opowieść. Doznaniom muzycznym towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana oprawa wizualna. Pojawiać się będą także muzyczne niespodzianki.

Bilety  do nabycia w kasie WCK oraz TUTAJ.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj