Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zalany Pszów. Co dalej z poszkodowanymi mieszkańcami?

Facebook Twitter

Wtorkowe (18.08.) oberwanie chmury nad Pszowem spowodowało zalanie fragmentu ulicy Pszowskiej. Woda, której nie pomieściła kanalizacja deszczowa, zalała drogę i wdarła się na podwórka najniżej położonych posesji i do piwnic domów.

Zniszczenia są duże, ale strat na razie nie oszacowano. Mówi burmistrz Pszowa, Czesław Krzystała:

Taka ulewa, jak wczoraj przeszła, to nie pamiętamy. Ze wszystkich dróg, tych bocznych również, woda spływała, bo tam jest najniższy punkt […] Od ulicy Pszowskiej – jak patrzyliśmy – do urzędu miasta, to dosłownie chodniki i droga, to była jedna wielka rzeka. W urzędzie z dachu rynny tej wody nie zabierały, ta woda leciała nie rynnami, ale górą […]

 

Na zalanym wczoraj fragmencie ulicy Pszowskiej do podobnych sytuacji dochodziło wcześniej wielokrotnie, ale po wykonanych tam pracach przez kilka lat był spokój- dodaje burmistrz Krzystała:

Kiedyś były problemy i przy najmniejszych opadach tam zawsze ten dół był zalany. Teraz od trzech lat – jeżeli się nie mylę –  po prostu było to zrobione i nie było takich problemów. Ta wczorajsza ulewa, to było coś niesamowitego. W takiej ilości woda jeszcze w Pszowie nie spadła. Kratki ściekowe nie są pozatykane […] W kanalizacji deszczowej te rury są duże, kiedyś były bardzo często zalewane. Od paru lat tego problemu nie było- do wczoraj, ze względu na to, że to była niesamowita ulewa

Pszowski urząd obiecuje pomoc mieszkańcom, których domy zostały zalane. Na razie nie wiadomo czy będzie to pomoc finansowa, czy może o taką będą musieli zwrócić się do Urzędu Wojewódzkiego. Władze Pszowa poprosiły także o spotkanie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, pod których zarządzaniem jest ulica Pszowska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj