Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamieszki przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Facebook Twitter

Zanim rozpoczęły się zaplanowane na wieczór rozmowy, przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do zamieszek. Interweniowała policja. A dziś przez cały dzień w Jastrzębiu trwały manifestacje i protesty.

Jak informuje portal RMF24.pl grupa kilkuset agresywnych osób obrzuciła funkcjonariuszy i budynek JSW kamieniami, petardami i świecami dymnymi. Policjanci użyli broni gładkolufowej i gazu łzawiącego. Kilka najbardziej agresywnych osób zostało już zatrzymanych.
Reporterka RMF FM Anna Kropaczek informuje, że zaplanowane na wieczór rozmowy rozpoczęły się mimo zamieszek przed budynkiem. Na miejscu są przedstawiciele zarządu i strony związkowej oraz mediator Longin Komołowski. Ten ostatni powiedział, że nie spodziewa się po tej turze negocjacji porozumienia.
Tymczasem jak relacjonuje portal tujastrzebie.pl przed godziną 20:00 na miejsce dotarły dodatkowe siły policji z Katowic.– Atmosfera na miejscu jest bardzo napięta – relacjonuje będąca na miejscu zdarzenia reporterka – Patrycja Wróblewska-Wojda.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj