Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawyją syreny OSP. To kolejny punkt w obchodach 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego

Facebook Twitter

Dziś (8.11.) w samo południe strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybnika i powiatu rybnickiego włączą swoje syreny, by oddać hołd górnikom, którzy 40 lat temu wywalczyli Porozumienie Jastrzębskie. To będzie 40 sekund sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych na wozach bojowych.

Punktualnie o godzinie 12.00 na 40 sekund uruchomione zostaną sygnały dźwiękowe i świetlne wozów bojowych przed remizami OSP. W ten sposób, strażacy ochotnicy zamanifestują swój i udział i wsparcie dla kampanii społeczno- edukacyjnej pod hasłem „Obchody 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego – Śląski Ślad w 100-leciu Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej”.

Akcja, nad którą patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, została przygotowana przez Fundację JSW. Mówiliśmy o niej w mijającym tygodniu w Radiu 90.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi Polaków na historyczny fakt, że niepodległa Ojczyzna odradzała się także w jastrzębskich kopalniach. Kampania społeczna ma także przypominać wszystkim, że 40 lat temu Porozumieniem Jastrzębskim, górnicy rozpoczęli trwający prawie dekadę marsz do Wolnej Polski.

– czytamy w informacji od organizatorów wydarzenia.

www.porozumieniejastrzebskie.pl

Finał akcji został zaplanowany na 11 listopada. Organizatorzy apelują do każdego z nas, aby w Dzień Niepodległości o godz. 20.00 zapalił świeczkę w oknie, oddając hołd górnikom.

Do akcji przyłączają się też kolejne Ochotnicze Straże Pożarne z naszego regionu. Akces zadeklarowali m.in. ochotnicy z Jastrzębia- Zdroju, powiatu wodzisławskiego i gliwickiego.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Porozumień Jastrzębskich? Kliknij TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024