Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żelazny Szlak rowerowy pod czujnym okiem kamery

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano już przypadki dewastacji infrastruktury, tej w ostatnim czasie jednej z najpopularniejszych tras w regionie. Niestety okazuje się, że oprócz miłośników rekreacji na dwóch kółkach przyciąga także wandali. Stąd decyzja o założeniu profesjonalnego monitoringu.

Straż Miejska dysponuje zestawem bezprzewodowego systemu monitoringu wizyjnego. Urządzenie zostało zakupione w ramach realizacji transgranicznego projektu „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa”. Najnowsze zastosowanie kamera znalazła przy Żelaznym Szlaku Rowerowym.

Urządzenie posiada własne źródło zasilania i przy instalacji nie wymaga specjalistycznych projektów i pozwoleń. Umożliwia przesyłanie obrazu w oparciu o transmisję GSM/LTE. Możliwy jest podgląd obrazu, a operator ma możliwość kierowania nim. System umożliwia wykorzystanie zestawu w dowolnym miejscu Żelaznego Szlaku Rowerowego. Nie jest to ostatni rejestrator, który w najbliższym czasie pojawi się w sąsiedztwie trasy, zapowiadają samorządowcy z Jastrzębia-Zdroju.

fot.www.jastrzebie.pl

W ramach innego projektu zamontowane będą kolejne dwie kamery. Wkrótce, dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, takie urządzenia pojawią się również przy każdym miejscu odpoczynkowym na jastrzębskim odcinku szlaku

– powiedział Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Projekt „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa” numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0002013, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, budżetu państwa i budżetu miast Jastrzębie-Zdrój, Karwina, Hawierzów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021