Złoto Pucharu Świata w Sofii dla judoki z Rybnika

Kolejny sukces na koncie rybnickiego judoki. Zawodnik klubu Kejza Team Rybnik, Piotr Kuczera sięgnął po złoto Pucharu Świata w Sofii.

Rybniczanin, który występuje w kategorii wagowej do 90. kilogramów wygrał wszystkie 5 walk, jakie stoczył na matach w stolicy Bułgarii. Najpierw poradził sobie z kolegą z reprezentacji, Rafałem Kozłowskim, później pokonał Czecha Jirzego Petra i Ukraińca Viktor Makukhę. W półfinale nie sprostał mu Kanadyjczyk Louis Krieber Gagnon.

Pojedynek finałowy rybniczanin zakończył przed czasem, Kuczera pokonał zawodnika z Izraela Li Kochmana wykonując rzut ura-nage i stanął na najwyższym stopniu podium zawodów European Open w stolicy Bułgarii. Dla Piotra Kuczery to kolejny sukces w karierze. Zawodnik zapowiedział, że najbliższe dni poświęci na regenerację i odpoczynek.