Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w rozkładzie jazdy w Knurowie. Wszystko przez remont drogi

Facebook Twitter

Uwaga pasażerowie. W związku z remontem ulicy 26 stycznia wprowadzono zmiany w rozkładzie jazdy w Knurowie.

Zmiany w rozkładzie jazdy w Knurowie

Zmiany w rozkładzie jazdy w Knurowie: dotyczy to dwóch linii autobusowych

W Knurowie remont drogi, inaczej pojadą autobusy. Jak poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego od piątku (1.12.) na ulicy 26-go stycznia będzie obowiązywał zmieniona organizacja ruchu. Remontowany jest odcinek od ronda Cztery Pory Roku do skrzyżowania z ul. Lotników”. Zmienia się więc rozkład jazdy linii autobusowych 194 i 694.

W kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn, po obsłudze przystanku „Bojków Skrzyżowanie 1” autobusy przejadą ulicami: Knurowską, 1 Maja, Kosmonautów, Szpitalną, zawrócą na rondzie u zbiegu ulic Szpitalnej i 26 Stycznia, a następnie przejadą ulicą Szpitalną, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Knurów Centrum Przesiadkowe Szpitalna 2”.

W kierunku Gliwic, po obsłudze przystanku „Knurów Ułanów 1” autobusy przejadą ulicami: Szpitalną, zawrócą na rondzie u zbiegu ulic Szpitalnej i 26 Stycznia, a następnie przejadą ulicami Szpitalną, Kosmonautów, 1 Maja i Knurowską, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Bojków Skrzyżowanie 2”.

Wyłączone z obsługi linii zostaną przystanki:
• „Knurów 26 Stycznia 1”,
• „Knurów 26 Stycznia 2”.

Przystanek „Knurów Ułanów 2” pozostaje wyłączony z obsługi.

W zamian włączone do obsługi linii zostaną przystanki:
• „Knurów Wojska Polskiego 1”,
• „Knurów Kosmonautów 1”,
• „Knurów Kosmonautów 2”.

Dodatkowo informujemy, że w związku z prowadzeniem prac budowlanych na ulicy Szpitalnej w Knurowie przez innego wykonawcę, które spowodowały wyłączenie z obsługi linii 694 przystanku „Knurów Ułanów 2” w kursach w kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn, autobusy ww. linii w obu kierunkach realizować będą obsługę przystanku „Knurów Ułanów 1”.

Z powodu zmiany trasy przejazdu linii 694:
• w kierunku Szczygłowic i Czerwionki-Leszczyn – nastąpi wydłużenie o 1,9 km w każdym kursie prowadzonym trasą objazdową,
• w kierunku Gliwic – nastąpi wydłużenie o 1,9 km w każdym kursie prowadzonym trasą objazdową.

W związku z wyznaczeniem trasy objazdowej, a co za tym idzie wydłużeniem czasu przejazdu na odcinku „Bojków Skrzyżowanie” – „Knurów Centrum Przesiadkowe Szpitalna” w obu kierunkach, a także wzajemnym powiązaniem zadań przewozowych linii autobusowych 194 i 694, dla linii 194 w wybranych kursach wprowadzone zostaną kilkuminutowe korekty godzin odjazdów.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024