StartWiadomości Wiadomości dnia

Żołnierze WOT-u zbudowali pensjonariuszom wiatę [FOTO]

– To jedno z naszych zadań. W czasie kryzysu będą nasi żołnierze walczyć, w czasie pokoju też jesteśmy potrzebni – mówi Monika Ligejka, rzecznik prasowa 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Odzew na nasza prośbę był od razu – dodaje Piotr Mazurek dyrektor Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Rybniku.

Wyznaczyliśmy 4 żołnierzy, którzy mają jakąś wiedzę, doświadczenie, jeżeli chodzi o budowanie tego typu altanek i konstrukcji. Po prostu od razu reakcja, od razu chęć pomocy i natychmiastowe działanie. Oni, jeżeli w tygodniu mają pomóc, muszą sobie wziąć wolne w pracy. Biorę wtedy urlop bezpłatny i są powoływani na ten czas. Działają wtedy jako żołnierze.
A
ltana będzie służyć naszym mieszkańcom. W naszym domu przebywa 150 mieszkańców. Duża część wychodzi jeszcze na zewnątrz. Spędzanie czasu pod altaną będzie przywodzić im na myśl właśnie to, jak kiedyś na działkach, czy przed swoimi domami siedzieli, wypoczywali.

– Niedawno pomagaliśmy podczas obfitych opadów i podtopień. To nasza służba – przekonują starsi szeregowi Łukasz Semerga i Mateusz Brol z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W najbliższym czasie żołnierze WOT-u ze Śląska przejdą szkolenie nawigatorów, beda się uczyć jak działać w terenie szukając osób zaginionych.

Zostaw komentarz