Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorska policja: Złodzieje i włamywacze w rękach mundorowych

Facebook Twitter

Włamywacze i złodzieje w rękach żorskiej policji. Jedni zostali zatrzymani za włamania do automatów na myjniach samochodowych inni, bo zgubiła ich miłość do napoi gazowanych.

Żorska policja
fot. KMP w Żorach

Żorska policja zatrzymała sprawców włamań do automatów

Policjanci prowadzili sprawę włamań do automatów, między innymi przy samoobsługowych myjniach samochodowych. Stróże prawa wytypowali sprawców, którzy ukrywali się przed organami ścigania. We wrześniu w ręce mundurowych wpadł 23 i 48-letni żorzanin, którzy odpowiedzą za wspólne włamania. Młodszy był już karany za podobne przestępstwa i poszukiwany był do odbycia prawie 2,5 roku kary. Starszy decyzją prokuratora trafił na 3 miesiące do policyjnego aresztu. Za usiłowanie kradzieże z włamaniem starszemu grozi kara do 10 lat więzienia, a młodszemu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Żorach

Żorska policja zatrzymała złodzieja

W drugiej sprawie również chodziło o automaty, ale takie w których można kupić napoje. Kilka dni temu kryminalni wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który kilkakrotnie okradał ten sam automat sprzedający zlokalizowany przy ulicy Folwareckiej. Sprawcą okazał się 34-latek, który w sierpniu i wrześniu włamywał się do automatu, a następnie z jego wnętrza zabierał gazowane napoje. Choć straty w produktach można było policzyć na kilkaset złotych, to te związane z uszkodzeniem automatów na kilka tysięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024