Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorski Bieg Ogniowy w nowej formule. 4 osobne biegi z limitem uczestników

Facebook Twitter

W tym roku już po raz 319. w mieście odbędzie się Święto Ogniowe, obchodzone 11 maja dla przypomnienia tragicznego pożaru z 1702, który strawił sporą część miasta. Tradycyjnie obchodom tego wyjątkowego święta będzie towarzyszył Żorski Bieg Ogniowy.

Żorski Bieg Ogniowy z 2017 roku

W ubiegłym roku z powodu epidemii koronawirusa Żorski Bieg Ogniowy nie odbył się. W tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby pomimo utrzymującej się epidemii, bieg mógł się odbyć w bezpiecznej formie. Bieg odbędzie się w sobotę 15 maja na terenie Parku Cegielnia na dystansie ok. 5 km (pięć pętli toru rolkowego) i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym poprzez udział uczestników w czterech oddzielnych biegach realizowanych w odstępie czasowym z łącznym limitem uczestników 500 osób.

Żorski Bieg Ogniowy to niezwykle widowiskowy nocny bieg na dystansie 5 km, który od lat przyciąga liczne grono biegaczy. Pakiety startowe rozchodzą się w ciągu kilkudziesięciu godzin! Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria, ozdobiona blaskiem płonących pochodni trasa wiodąca uliczkami żorskiej Starówki, sprawiają, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Tegoroczny program imprezy będzie zminimalizowany, jednak ogromna determinacja do podtrzymania tradycji i chęć spotkania z mieszkańcami, daje nadzieję, że nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji podczas tego wydarzenia sportowego. Bieg odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 roku na terenie Parku Cegielnia na dystansie ok. 5 km (pięć pętli toru rolkowego) i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym poprzez udział uczestników w czterech oddzielnych biegach realizowanych w odstępie czasowym z łącznym limitem uczestników 500 osób. Start pierwszego biegu planowany jest o godz. 21.00. Zapisy potrwają do 6 maja lub do wyczerpania limitu uczestników. Każdy uprawniony uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, gadżet okolicznościowy, wodę, numer startowy oraz chip. Nagrody finansowe przewidziane są w kategorii generalnej oraz kategorii zawodnik z Żor.

Chcesz się zapisać? Link do zapisów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj