Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Dzisiaj policyjna akcja „trzeźwość”

Facebook Twitter

Poniedziałkowy (04.09.) poranek na ulicach Żor to policyjna akcja pod hasłem "Trzeźwość”. Ma na na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Od rana przebadanych zostało już ponad 300 kierujących na trzeźwość, a jeden stracił już uprawnienia do kierowania za jazdę na "podwójnym gazie".

Bezpieczny pieszy
fot. KMP Żory

Na terenie Żor prowadzone są dzisiaj (4.09.) działania pod hasłem „Trzeźwość” mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne od rana pojawiły się na drogach. Tylko w ciągu kilku godzin kontroli stanu trzeźwości poddanych zostało już 300 kierowców.

Około godziny 5:20 na ulicy Pszczyńskiej stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Kia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż 61-letni żorzanin prowadził swój samochód w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawą teraz zajmie się sąd.

Policja apeluje do wszystkich kierowców:

o zachowanie trzeźwości i pamiętajmy, iż bezpieczeństwo zależy od nas samych. Tylko w pierwszym półroczu tego roku aż 12 kierujących doprowadziło do zdarzeń drogowych, będąc pod wpływem alkoholu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj